(συνέχεια....)

"Το Γαϊτανάκι της Συνεννόησης"

Στην εκδήλωση που έγινε στο γυμναστήριο του Σχολείου μας, εκτός από τους μικρούς πρωταγωνιστές  παραβρέθηκαν και τίμησαν με την παρουσία τους διακεκριμένες προσωπικότητες μεταξύ των οποίων η Υπουργός Παιδείας της Βαυαρίας κ Monika Hohlmeier , ο Γενικός Πρόξενος κ. Αναστάσιος Πέτροβας , ο Πρόεδρος της Ελληνικής Κοινότητας κ. Κωνσταντίνος Τάτσης , Ο Πρόεδρος του Ιδρύματος για παιδιά με ειδικές ανάγκες καθηγητής κ. von Voί , οι Διευθυντές των δύο σχολείων και η κ. Petter  .

Η υπουργός Παιδείας κ.Μ.Hohlmeier χαιρετίζει την εκδήλωση.
Τα παιδιά και οι επίσημοι βάζουν το αποτύπωμα του χεριού τους στο γαϊτανάκι.
O καθηγητής von Voi χαιρετίζει την εκδήλωση.
"Αν όλα τα παιδιά της γης...".Ένα όνειρο που τα παιδιά των δυο σχολείων προσπάθησαν να κάνουν πραγματικότητα.
Τα παιδιά του Grundschule Σβαμπχάουζεν παραδίδουν το γαϊτανάκι στα παιδιά του σχολείου μας, παρουσία της κ.Hohlmaier , της κ.Petter και του Γερμανού Διευθυντή κ. Milovanovic.