Οι δημιουργίες των παιδιών στην τελική τους μορφή!

Τα παιδιά κατασκευάζουν ζώα με ξύλο: κατά την προσπάθεια Τα παιδιά κατασκευάζουν ζώα με ξύλο: το αποτέλεσμα

Οι εκπαιδευτικοί Ανδρέας Φίλης και Doris Pavlicek σε συνεργασία με την καλλιτέχνη Katrin Siebeck βοήθησαν τους μαθητές της Γ΄ τάξης να φιλοτεχνίσουν το έργο "Τα παιδιά κατασκευάζουν ζώα με ξύλο", αναπτύσσοντας σχέσεις συνεργασίας και άμιλλας μεταξύ των μικρών δημιουργών.

Τα παιδιά έρχονται σ' επαφή με τα χρώματα μέσα απ' το παιχνίδι-Ομαδική εργασία
Οι μαθητές της Β΄ Τάξης ένωσαν τις δυνάμεις τους, το ταλέντο τους και τη φαντασία τους με τις καθοδηγήσεις του εκπαιδευτικού Δρ. Γεωργίου Σαββίδη και της καλλιτέχνιδος Ελένης Σαρρή και με πολύ κέφι παρουσίασαν το θέμα "Τα παιδιά έρχονται σ' επαφή με τα χρώματα μέσα από το παιχνίδι-Ομαδική εργασία".

Οι "Βενιαμίν" του σχολείου, οι μαθητές της Α΄ Δημοτικού, συνέθεσαν το έργο "Τα παιδιά έρχονται σε επαφή με τα χρώματα μέσα από το παιχνίδι-Εργασίες με θέμα τη φύση", ακολουθώντας τις συμβουλές της δασκάλας Ευθυμίας Χριστοδουλίδου και της καλλιτέχνιδος Ελένης Σαρρή.